2015 rok


13.09.2017

Pośnik kocudzki

 17 grudnia w Domu Ludowym w Kocudzy Drugiej odbył się dwudziesty trzeci "Pośnik kocudzki", w którym uczestniczyli starsi, samotni mieszkańcy gminy Dzwola. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziła wszystkich zgromadzonych młodzież z Zespołu Szkół w Dzwoli przedstawiając historię narodzin Bożej Dzieciny, w jasełkach przygotowanych pod kierunkiem pani A. Jargiło - Bożek.

Do wspólnej modlitwy i dzielenia się opłatkiem zaprosił ks. kan. Jan Kardaś, kierując do zgromadzonych słowo otuchy i pocieszenia. Świąteczne życzenia złożył uczestnikom spotkania pan Stanisław Rożek Wójt Gminy Dzwola, po czym zaśpiewał kilka kolęd. Na scenie wystąpili także zespół Jarzębina i Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Z. Buryta

09.12.2015

Wręczenie nagród

 Dnia 27 listopada 2015 r. w Bibliotece w Kocudzy Dyr. GBPiOK Zbigniew Buryta, wręczył wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody za udział w konkursie "Jesień w lesie, polu i ogrodzie". Prace rysunkowe były zeskanowane i opublikowane na Facebook-u Biblioteki w Kocudzy (anonimowo) . Poprzez głosowanie zostali wyłonieni finaliści konkursu, i tak :

09.12.2015

Rozstrzygnięcie konkursu

 W dniu 17 listopada 2015 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Jesień w lesie, polu i ogrodzie” ,w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół w Dzwoli z klas podstawowych I – III. Na konkurs wpłynęło 7 prac.
Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody, uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody jesienią, umożliwienie uczniom zaprezentowania własnej twórczości.

01.12.2015

30. lecie zespołu Janowiecy

 Najserdeczniejsze życzenia przyjmowali członkowie zespołu śpiewaczo - obrzędowego Janowiacy, którzy spotkali się 14 listopada w Janowskim Ośrodku Kultury, aby uczcić Jubileusz 30.lecia wspólnej pracy na rzecz upowszechniania kultury i tradycji naszego regionu. Wśród wielu zaproszonych gości składających Jubilatom gratulacje i podziękowania znaleźli się przedstawiciele gminy Dzwola: członkinie zespołu Kocudzanki, Kapela Stacha z Dzwoli oraz Z. Buryta dyrektor GBPiOK.

01.12.2015

Finał XVI Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów

 Wysyp nagród dla naszych wykonawców z XVI Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów, który odbył się 14 listopada 2015r. w Dęblinie. Po wcześniejszych eliminacjach rejonowych przeprowadzonych w Lublinie, Zamościu, Dęblinie, Chełmie do finału zakwalifikowano 35 prezentacji.

17.11.2015

Narodowe Święto Niepodległości

 W 97. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę mieszkańcy gminy Dzwola spotkali się w kościele parafialnym w Dzwoli na mszy świętej odprawionej w intencji Naszej Ojczyzny. Następnie przedstawiciele władzy samorządowej, poczty sztandarowe i okoliczni mieszkańców przemaszerowali pod pomnik upamiętniający Bohaterów Września 1939 znajdujący się przy Zespole Szkół. Po hymnie odegranym przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą głos zabrał Stanisław Rożek Wójt Gminy Dzwola. Przybyłe delegacje złożyły wieńce i oddały hołd bohaterom walczącym o Niepodległą Polskę.

05.11.2015

V Przegląd w Potoku Stanach

 W Lokalnym Centrum Kultury w Potoku Stanach w dniu 17 października br. odbył się już po raz piąty Międzypowiatowy Przegląd Twórczości Lokalnej i Ludowej. W tym roku przyjechali ludowi artyści z pięciu powiatów: janowskiego, kraśnickiego, biłgorajskiego, lubelskiego i łukowskiego.

27.10.2015

Finał w Dęblinie

 Dobrą passę mają nasze zespoły ludowe reprezentujące gminę Dzwola w eliminacjach międzypowiatowych w Zamościu. Z wielką radością chcę ogłosić, iż na Finał XVI Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów do Dęblinie, który odbędzie się 14 listopada 2015r. zakwalifikowano następujące zespoły, solistki i kapelę (w sumie 7 pozycji). Wśród nominowanych znalazły się:
Zespoły ludowe: Marianki i Kocudzanki z Kocudzy, Branwiacy z Branwi.
Solistki: Janina Dyjach ze Zdzisławic, Janina Oleszek i Alina Myszak z Kocudzy, Kapela Stacha z Dzwoli.

27.10.2015

Rajd rowerowy "Szlakiem historii"

 Udany rajd rowerowy można zrobić niewielkimi środkami. Udowodnili to organizatorzy wyprawy szlakiem okolicznych historii. Ponad dwudziestoosobowa grupa młodzieży gimnazjalnej z Kocudzy pod okiem opiekunów pp. Urszuli Kaproń, Janiny Dycha, Ireny Krawiec wzięła udział w I Rajdzie Rowerowym szlakiem historii na trasie Kocudza – Dzwola – Konstantów – Krzemień – Flisy - Momoty Górne,pokonując blisko 15 kilometrów.

21.10.2015

Nowości wydawnicze

 W ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek", we wrześniu bieżącego roku uzyskaliśmy dofinansowanie na wzbogacenie księgozbioru GBP w Dzwoli, w Krzemieniu i w Kocudzy.
Zapraszamy wszystkich czytelników do zapoznania się z nowymi pozycjami książkowymi.

08.10.2015

Jesienny maraton przesłuchań - "Bo radość jest w nas"

 4 października br. odbył się II Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów w Stalowej Woli. Już od godziny 8.00 sala Miejskiego Domu Kultury wypełniona była po brzegi zespołami, chórami i solistami, którzy przyjechali z trzech województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

07.09.2015

Dożynki Powiatowe

 Podczas tegorocznych Dożynek Powiatowych, które miały miejsce w Janowie Lub. w dniu 30 sierpnia, naszą gminę reprezentowała grupa wieńcowa z parafii pod wezwaniem Św. Anny w Branwi. Starościnie - pani Barbarze Sowie i staroście - panu Krzysztofowi Fiedorowi towarzyszyli mieszkańcy Branwi, Stanisław Rożek Wójt Gminy Dzwola oraz Zbigniew Buryta dyrektor GBPiOK.

31.08.2015

Dzień Karpia Królewskiego

 16 sierpnia w Malińcu podczas Dnia Karpia Królewskiego, obok takich gwiazd jak Duet Karo, In The End czy Lesioki wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Orkiestranci zagrali oberka, polkę, tango i utwory rozrywkowe np. "Kawałek do tańca", podrywając do zabawy publiczność w różnym wieku.

20.08.2015

Piknik Rodzinny

 Wiele radości i dobrej zabawy czekało na dzieci i młodzież na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym w dniu 15 sierpnia przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Kreatywnych Kobiet z Krzemienia Pierwszego i Ludowy Klub Sportowy Iskra Krzemień.

20.08.2015

Gryczaki

 Tegoroczny Festiwal Kaszy i Żurawiny odbywający się w dniach 8 - 9 sierpnia w Parku Misztalec zgromadził wielu mieszkańców powiatu janowskiego.Corocznie podczas festiwalu promowane są produkty regionalne, rękodzieło ludowe i lokalni artyści.

03.08.2015

Sukces zespołu Branwiacy

 Tegoroczny XIII Transgraniczny Festiwal Pieśni o Roztoczu odbył się 26 lipca 2015 r. w Suścu w piękną słoneczną pogodę, gromadząc dużą liczbę wykonawców oraz wierną publiczność, która w tym roku nie zawiodła.
Naszą placówkę reprezentował męski zespół Branwiacy z Branwi, który brawurowo wyśpiewał sobie drugie miejsce w kategorii zespoły śpiewacze. Zaśpiewał dwie pieśni:
- Roztoczańskie lasy,
- Przyjechałem w Roztocze.
Zespół wystąpił w składzie; Jan Kłyza, Jan Jamroży, Stanisław Kapica i Bronisław Liwak (kierownik zespołu). Od początku istnienia (2013 r.), opiekę nad zespołem sprawuje Irena Krawiec.

29.07.2015

I Roztoczański Festiwal Kapel Ludowych

 Kapela Stacha z Dzwoli przyjęła zaproszenie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu i w dniu 25 lipca 2015 r. wystąpiła na I Roztoczańskim Festiwalu Kapel Ludowych. Stanisław Głaz i Bronisław Rawski zagrali "garnitur kocudzki".
Spośród 11 kapel prezentujących różnorodny repertuar, komisja konkursowa doceniła Kapelę Stacha z Dzwoli, przyznając jej wyróżnienie przede wszystkim za autentyczność i swojskość jaką przekazuje.

21.07.2015

Memoriał in. Mariana Kapronia

  W dniu 19 lipca w Krzemieniu odbył się kolejny "Memoriał im. Mariana Kapronia". Mszę św. w intencji zmarłych i żyjących działaczy oraz zawodników LKS ISKRA Krzemień odprawił ks. Leszek Szuba, były zawodnik klubu. Po modlitwie wszyscy goście zebrali się na boisku ISKRY, gdzie został rozegrany mecz piłki nożnej byłych zawodników.

20.07.2015

Piknik na Stokach w Dzoli

 Zgodnie z zapowiedzią piknik rodzinny przełożony ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, odbył się 19 lipca na Stokach w Dzwoli. Dobrą i bezpłatną zabawę dzieciom i młodzieży zapewnił główny sponsor imprezy pan Grzegorz Widz - firma SuperLiny. Zainteresowani bez ograniczeń mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, na torze bungee run oraz w bumper ball. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyło się chodzenie po wodzie w dmuchanych kulach - sucha stopa. Panie z KGW w Dzwoli przygotowały degustację własnych wypieków, loterię fantową oraz kiełbaski z ogniska. Miłośnicy zdrowej rywalizacji zmierzyli się w konkursach sprawnościowych przygotowanych przez bibliotekarki GBP. Sponsorem nagród dla uczestników konkursów był pan Józef Woźnica - firma Skup Złomu oraz GBPiOK.

20.07.2015

Dzień Miodu i Pieroga

 Dzień Miodu i Pieroga odbył się 12 lipca nad malowniczym zalewem Biszcza - Żary. Podczas uroczystości promowano produkty regionalne: miód i kaszę gryczaną, dyskutowano nad przyszłością pszczelarstwa oraz podziwiano występy lokalnych artystów. Wśród zaproszonych gości znalazła się reprezentacja naszej gminy: zespół Marianki, pani Bożena Deruś - prezes Stowarzyszenia KGW w Kocudzy Drugiej i Z. Buryta - dyrektor GBPiOK. Panie wystąpiły wśród miejscowych zespołów: „Krzewina” z Bukowiny, ,,Baby Goździeńskie” z Gozdu Lipińskiego oraz „Jubilatki” z Biszczy II.

20.07.2015

Festyn w Kocudzy

 Festyn ludowy „Z Kolbergiem po Gminie” to wyjątkowa wakacyjna impreza plenerowa, która już od ponad 24 lat wpisuje się w kalendarz imprez naszej placówki.

20.07.2015

Sukces Jarzębiny

 W dniach 26 - 28 czerwca 2015 r. w Kazimierzu Dolnym odbywał się 49. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W Festiwalu wzięło udział około 800 artystów ludowych z 14 województw.

13.07.2015

Wycieczka do Zakopanego

     Tegoroczne wakacje dla członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej rozpoczęły się bardzo dobrze. W pierwszy wakacyjny weekend udaliśmy się wraz z opiekunami na wycieczkę do Zakopanego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru Doliną Kościeliska do Schroniska na Hali Ornak, po drodze wstąpiliśmy do Jaskini Mroźnej. Pomimo zmęczenia podróżą i wędrówką nie zabrakło nam sił do koncertu na Krupówkach. Nasza muzyka spotkała się z wielkim zainteresowaniem przechodniów. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci zarówno przez górali, jak i turystów.

13.07.2015

VII Spotkania Akademickie w Bukowinie

 Panie z zespołów śpiewaczych Marianki i Kocudzanki w dniu 21 czerwca miały zaszczyt uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu organizowanym w Bukowinie, gmina Biszcza. W VII Spotkaniu Akademickim udział wzięła także społeczność akademicka PWSZ i okoliczni mieszkańcy. Dobrą zabawę zapewnili także członkowie zespołów „Jubilatki” i „Rutyna” z Biszczy oraz zespół „Krzewina” z Bukowiny.

13.07.2015

Przegląd Kapel i Śpiewaków Weselnych w Potoku Wielkim

     Liczna grupa reprezentująca naszą gminę wzięła udział w "Przeglądzie Kapel...", który odbył się 20 czerwca 2015 roku w Potoku Wielkim. Wśród wielu zwolenników weselnych przyśpiewek znaleźli się: Roztoczanki, Branwiacy, Kocudzanki, Marianki, Jarzębina i Kapela Stacha z Dzwoli. Tego rodzaju spotkania organizowane od wielu lat są niezastąpionym źródłem wiedzy nt. tradycji, muzyki i zwyczajów weselnych kultywowanych w naszym regionie.

08.07.2015

Jubileusz 25 - lecia zespołu śpiewaczego "Jarzębina" z Kocudzy

    Uroczystość Jubileuszu 25-lecia Zespołu Śpiewaczego „Jarzębina” poprzedziła Msza Święta w dniu 6 czerwca w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Kocudzy, koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Łukasza Nycza w obecności m. in. ks. kan. Stanisława Kowala, ks. kan. Jana Sobczaka, ks. Bartosza Rachwała oraz zaprzyjaźnionego z zespołem ks. Andrzeja Kozieja. Oprawę liturgii mszy świętej uświetniły zespoły ludowe. Po mszy świętej przed kościołem na jubilatki czekała dorożka, zaprzężona w piękne kare konie, za którą w zwartym korowodzie wszyscy przejechali do Zajazdu „Złoty Łan” do Frampola.

25.05.2015

40. Edycja Festiwalu Folkloru

 17 maja w JOK odbył się Jarmark Janowski, podczas którego przeprowadzono Eliminacje Regionalne do 49 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Komisja konkursowa po wysłuchaniu 23 prezentacji wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować powiat janowski podczas Wojewódzkich Eliminacji w Lublinie do w/w festiwalu.

25.05.2015

XIV Wojewódzki Przegląd Muzykujących na Harmonijkach Ustnych

 Już po raz czternasty spotkali się w Modliborzycach miłośnicy gry na harmonijce ustnej, grzebieniu, okarynie - w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Muzykujących na Harmonijkach Ustnych.

25.05.2015

Krzemienianki na kiermaszu

   Koło Gospodyń Wiejskich Krzemienianki reprezentowało gminę Dzwola podczas Kiermaszu Produktu Lokalnego, który odbył się 16 maja w Lokalnym Centrum Kultury w Potoku Stanach. Panie zaprezentowały swoje rękodzieło oraz wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli lubelskiego stowarzyszenia KANWA.

15.05.2015

Rajd Odjazdowy Bibliotekarz

     16 maja zorganizowany został przez GBPiOK rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w którym udział wzięli dzieci, młodzież i dorośli z Zofianki, z Krzemienia, z Flisów, z Konstantowa, z Dzwoli, z Kocudzy Górnej, z Kocudzy i ze Zdzisławic - łącznie ponad 80 osób.

05.05.2015

Wyjazd do Częstochowy

      Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Olek Orkiestra miały okazję po raz pierwszy uczestniczyć w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę, która odbyła się 26 kwietnia 2015 roku.W uroczystości udział wzięli członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, pracownicy Państwowej Straży Pożarnej, członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, słuchacze szkół pożarniczych, żołnierze i pracownicy Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, członkowie orkiestr dętych. W hołdzie Matce Boskiej Częstochowskiej zabrzmiało 130 orkiestr dętych i 40 chórów śpiewaczych.

20.04.2015

Kiermasz Produktu Lokalnego

      Śpiew i muzyka ludowa rozbrzmiewały 19 kwietnia w świetlicy OSP w Branwi podczas Kiermaszu Produktu Lokalnego, zorganizowanego w ramach projektu "Bogactwo czerpane z natury - wykorzystanie potencjałów lokalnych i walorów Ziemi Janowskiej w rozwoju przedsiębiorczości", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2007-2013 ".

17.04.2015

Konkurs Najpiękniejsza Palma Wielkanocna

      Uczestników konkursu "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna" informujemy, że wręczenie nagród i dyplomów będzie miało miejsce w świetlicy OSP w Branwi, podczas Kiermaszu Produktu Lokalnego, który odbędzie się 19 kwietnia 2015 r. od godz. 14.

07.04.2015

Zakończono realizację zadania w ramach PROW 2007 - 2013

      W dniu 31 marca 2015 roku zakończono operację „Opracowanie i wydanie książki pt. "Gmina Dzwola. Historia i tradycje”. Wydawcą książki "Gmina Dzwola. Historia i tradycje" jest GBPiOK, natomiast autorem Zenon Baranowski. Nakład publikacji - 500 egzemplarzy.

07.04.2015

O Wielkanocy w bibliotece

       18 marca filia GBP w Kocudzy wraz z Klubem Seniora zorganizowała warsztaty "Kwiaty z bibuły" dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Panie z Klubu Seniora chętnie pokazywały, jak można wyczarować piękne kwiaty z kawałka bibuły, z czego można zrobić palmę wielkanocną. Spotkanie było też okazją do snucia opowieści młodszym uczestnikom nt. symboliki i tradycji Świąt Wielkanocnych.

06.04.2015

Warsztaty Stowarzyszenie Kreatywnych Kobiet

      Jakie cuda można wyczarować z krepiny i bibuły pokazały panie ze Stowarzyszenia Kreatywnych Kobiet podczas warsztatów zorganizowanych w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzemieniu. Korzystając z rad i pokazu Pani Marii Małek - artystki ludowej z Cygan woj. podkarpackie, panie, dzieci i młodzież wykonywali różyczki, stokrotki, krokusy i inne kwiaty, które zostały wykorzystane do zrobienia palm i stroików.

30.03.2015

Warsztaty w Ośrodku Kultury

 Przedświąteczna atmosfera panowała w GOK podczas spotkania dzieci i młodzieży, którzy korzystając z różnorodności oferowanych materiałów postanowili przygotować ozdoby wielkanocne.
W mgnieniu oka powstawały pisanki, kurczaki i stroiki. Kartki świąteczne wykonane różnymi technikami zostały rozesłane do instytucji współpracujących z GBPiOK.

17.03.2015

Certyfikaty "Produktu Lokalnego Ziemi Janowskiej"

 Siedemdziesiąt sześć certyfikatów "Produkt Lokalny Ziemi Janowskiej" przyznała w dniu 12 marca 2015 r. kapituła Lokalnej Grupy Działania Leśny Krąg. 16 certyfikatów trafiło w ręce mieszkańców naszej gminy. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

16.03.2015

Warsztaty z Kołem Gospodyń Wiejskich w Krzemieniu Drugim

 W okresie przedświątecznym panie z KGW Krzemienianki przeprowadziły cykl warsztatów rękodzieła ludowego, podczas których uczyły dzieci i młodzież wykonywać ozdoby wielkanocne z wykorzystaniem naturalnych materiałów oraz zapoznały uczestników z problematyką uzależnienia od alkoholu wyświetlając film " Nie zamykaj oczu".
Podczas spotkań zostały wykonane przepiękne palmy i stroiki świąteczne, które posłużyły jako nagrody w loteriii fantowej zorganizowanej przed kościołem w Krzemieniu. Zainteresowanie parafian przerosło oczekiwania organizatorów, a uzyskany dochód został przeznaczony na wykonanie Grobu Pańskiego w kościele parafialnym w Krzemieniu.

10.03.2015

Zakończono realizację zadania w ramach PROW 2007 - 2013

     W dniu 10 marca 2015 roku zakończono operację „Zakup strojów ludowych dla zespołów śpiewaczych działających przy Gminnej Bibliotece Publicznej i Ośrodku Kultury”. W ramach zadania zakupiono: 17 kompletów strojów kobiecych dla zespołów Marianki i Roztoczanki oraz 5 kompletów strojów męskich dla zespołu Branwiacy. Rekonstrukcja strojów została opracowana przez panią dr Mariolę Tymochowicz z Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, natomiast doboru materiałów i uszycia podjęła się pani Marta Miśniakiewicz z Pracowni Strojów Regionalnych i Narodowych z Nałęczowa.

10.03.2015

Stabat Mater w Branwi

     Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu zorganizowane zostało wielkopostne śpiewanie "Stabat Mater", które przygotowali członkowie zespołów śpiewaczych: Roztoczanki, Branwiacy, Jarzębina, Marianki, Sami Swoi i Wisienki. W tym roku uroczystość miała miejsce w kościele parafialnym w Branwi.

02.03.2015

II Turniej Piłki Halowej Oldboys o Puchar Wójta Gminy Dzwola

     Rozgrywki halowej piłki nożnej oldboys odbyły się już po raz drugi na sali gimnastycznej ZS w Kocudzy. O Puchar Wójta Gminy Dzwola walczyły drużyny z Kolbuszowej, z Niska, z Frampola i z Krzemienia. Po rozegraniu sześciu meczy wyłoniono zwycięzców, którymi w tym roku zostali zawodnicy drużyny Oldboys ISKRY Krzemień. Drugie miejsce zajęli zawodnicy drużyny Oldboys z Frampola, natomiast trzecie miejsce należy do drużyny Oldboys Kaziki z Kolbuszowej.

02.03.2015

Ferie w Ośrodku Kultury

 Jak zrobić kwiatuszek z bibuły? Jak wykonać serduszko z papierowej wikliny? W jaki sposób wyświetlano bajki, gdy nie było komputerów? Co jest ważne podczas przygotowywania prezentacji multimedialnej?

02.03.2015

Ferie w bibliotece w Dzwoli

     Gwarno i wesoło było w Gminnej Bibliotece Publicznej oddział w Dzwoli w okresie ferii zimowych, a to za sprawą najmłodszych czytelników, którzy skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w różnych zajęciach przygotowanych przez panią bibliotekarkę M. Denis.

25.02.2015

Ferie w bibliotece w Kocudzy

      Bogatą ofertę zajęć na ferie zimowe przygotowała w tym roku filia biblioteki w Kocudzy. Od 2 do 6 lutego dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, czytały bajki, słuchały ciekawych opowieści, rozwiązywały krzyżówki i łamigłówki. Bardzo dobrze radziły sobie w zabawach zręcznościowych, ruchowych i przy muzyce, w prowadzeniu których pomagała z radością pani Anna Świś - babcia uczestniczki ferii. Ostatni dzień poświęcono na przygotowanie kartek walentynkowych. Warsztaty przeprowadziła Kamila Kozik, udzielała instruktażu i pomocy, bo jak się okazało wcale nie było to łatwe zadanie. W godzinach popołudniowych dzieci korzystały z salki komputerowej, ucząc się racjonalnie i pożytecznie wykorzystywać czas spędzany przy komputerze.

19.02.2014

Wyniki "Czytelnik2014 roku"

16.02.2015

Zakończono realizację zadania w ramach PROW 2007 - 2013

 W dniu 2 lutego 2015 roku zakończono operację „Utworzenie siłowni zewnętrznej i boiska do siatkówki plażowej w miejscowości Dzwola”. W ramach zadania wykonano: siłownię zewnętrzną składającą się z dziwięciu elementów, boisko do siatkówki plażowej oraz zagospodarowano teren (montaż latarni, ławeczek z oparciem, stojaka na rowery). Szczególy w zakładce: Projekty.

16.02.2015

Zakończono realizację zadania w ramach PROW 2007 - 2013

 W dniu 26 stycznia 2015 roku zakończono operację „Budowa małej architektury turystycznej w Zdzisławicach”. W ramach zadania wykonano: ogrodzenie działki, altanę z paleniskiem, plac zabaw dla dzieci oraz zamontowano bramki do gry w piłkę nożną. Szczegóły w zakładce: Projekty.

16.02.2015

Zabawa Karnawałowa

      7 lutego 2015 r. w Domu Ludowym w Kocudzy odbyła się zabawa karnawałowa organizowana przez GBPiOK oraz OSP w Kocudzy Drugiej. Otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Dzwola Stanisław Rożek, zachęcając wszystkich gości do zabawy, słowami: "Bawmy się, kiedy czas ku temu..."

09.02.2015

V Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych

    Sukcesem zespołów reprezentujących gminę Dzwola zakończył się "V Międzypowiatowy Przegląd..." zorganizowany w dniu 1 lutego 2015 r. w Gminnym Centrum Kultury w Polichnie. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców spośród 31 prezentacji (kapele, chóry, zespoły, soliści), przyznając w kategorii zespoły:

21.01.2015

XVII Międzypowiatowy Przegląd Tradycyjnych Kolęd i Pastorałek

    Już po raz XVII w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach spotkali się soliści i zespoły z powiatów: janowskiego, kraśnickiego, sandomierskiego i lubelskiego, na corocznym wspólnym kolędowaniu.

13.01.2015

III Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

     Zgodnie z tradycją, druga niedziela stycznia to czas wspólnego kolędowania w GBPiOK. Przegląd "Śpiewajmy i grajmy Mu..." zgromadził wykonawców oraz miłośników kolęd i pastorałek. Tegoroczny repertuar był bardzo zróżnicowany zarówno pod wzgledem treści, jak i formy przekazu. Umiejętności muzyczno-wokalne zaprezentowali:

13.01.2015

V Ogólnopolski Przegląd Zespołów i Grup Kolędniczych w Lublinie

    Kolędy, pastorałki i widowiska kolędnicze zabrzmiały na scenie Domu Kultury Lubelskiej Spóldzielni Mieszkaniowej w dniach 10 - 11 stycznia 2015 roku. Grupy śpiewaków i artystów ludowych przyjechały z różnych zakątków naszego kraju. Nie zabrakło także licznej reprezentacji z gminy Dzwola, która została hojnie doceniona przez jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Jana Adamowskiego.